Detail aktuality

Spuštění 4. vlny průzkumu Na cestě studiem

19.3.2019

Dnes jsme spustili 4. vlnu dlouhodobého průzkumu "Na cestě studiem" mapujícího studijní dráhy studentů Masarykovy univerzity, kteří vstoupili do studia na MUNI na podzim 2017. Jak vnímají náročnost studia v průběhu odstudovaných semestrů? Jakou měrou se zapojují do mimostudijních aktivit na univerzitě? A nakolik mají při studiu oporu mezi svými nejbližšími? Pomocí výsledků z předešlých vln dotazování lze skládat podrobnější obraz současných studentů na MUNI zapojených do průzkumu. Ukazuje se například, že drtivá většina respondentů je spokojena s volbou svého oboru a dlouhodobě nejvíce oceňují odbornou kvalitu vyučujících, přístup vyučujících ke studentům a hmotné zázemí studia (ve všech položkách dosahuje spokojenost více než 90 %). Na průzkumu spolupracuje s Odborem pro strategii Institut dětí, mládeže a rodiny z FSS MUNI a Ústav pedagogických věd z FF MUNI.

Výsledky a informace k průzkumu naleznete ZDE.

Mgr. Mikuláš Múdry 19.03.2019 11:03